Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Pracownia Orange już otwarta !

Na ten dzień, czyli 22 stycznia 2018 roku, mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego i okolic czekali z niecierpliwością z dwóch powodów. Pierwszym było oczywiście rozpoczęcie ferii zimowych, natomiast drugim – uroczyste otwarcie Pracowni Orange, która rozpoczęła swoją działalność w Miejskim Ośrodku Kultury.

Przecięcia wstęgi dokonały: dyrektor MOK Małgorzata Sałęga, Lider Grupy Inicjatywnej Dorota Mokrzewska oraz Zastępca Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Ewa Konarzewska. Kolorowym konfetti przywitaliśmy licznie zgromadzonych mieszkańców miasta i okolic, którzy po brzegi wypełnili salę pracowni. Następnie w kilku ciepłych słowach dyrektor MOK podziękowała za wszystkie oddane głosy i wyraziła nadzieję na owocne funkcjonowanie pracowni. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób złożyli pani burmistrz Ewa Konarzewska i pan Ryszard Flanc – Dyrektor ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem, dzięki którym między innymi udało się nam zdobyć 7 miejsce w kraju podczas głosowania.

Członkinie Grupy Inicjatywnej – Cecylia Dąbrowska, Edyta Porowska i Dorota Mokrzewska zaprezentowały wyposażenie pracowni ufundowane przez Fundacje Orange oraz koncepcję działalności na najbliższy rok. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja robotów LOFI oraz konsoli Play Station4, której dokonali wolontariusze – uczniowie ZSZ im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Oprócz tego można było zrobić pamiątkowe zdjęcia, zjeść okolicznościowy tort ufundowany przez pana Mariusza Zgieruna właściciela Piekarni Cukierni „Zgierun”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje: ogromną maskotkę Kubusia Puchatka, malowanie twarzy – w wykonaniu wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” oraz kolorowe balony i własnoręczne wykonanie pamiątkowej pocztówki. Ogromnie ucieszył nas fakt, że w uroczystym otwarciu naszej pracowni zechcieli wziąć udział przedstawiciele samorządu Miasta Wysokie Mazowieckie, stowarzyszeń i grup wolontariackich, samorządów uczniowskich z opiekunami oraz różnych zakładów pracy, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Obecni byli również partnerzy medialni i biznesowi naszej pracowni – pan Marcin Godlewski z firmy Tel-Com oraz Karol Maksimczuk – właściciel portalu informacyjnego wysokomazowiecki24.pl. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu i utwierdza nas w słuszności istnienia takiego miejsca.

Pracownia Orange w Wysokiem Mazowieckiem dzięki wsparciu Fundacji Orange została wyposażona w sprzęt multimedialny, czyli w trzy laptopy z oprogramowaniem, konsolę Play Station4, urządzenie wielofunkcyjne, telewizor LCD oraz dwa zestawy Lofi Robotów. Jest otwarta dla wszystkich niezależnie od wieku, dlatego zapraszamy do korzystania z kursów, warsztatów i spotkań, które znajdą się w naszej ofercie.