UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Łączy nas pamięć - akcja społeczno-edukacyjna Żonkile - spotkanie I (relacja)

5 kwietnia 2018 roku spotkaliśmy się w Pracowni Orange z członkami Koła Plastycznego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i innymi chętnymi osobami, by przywrócić pamięć o bohaterach powstania w gettcie warszawskim. W 2018 roku mija 75 lat od tamtych wydarzeń.

Spotkanie rozpoczęło krótkie wprowadzenie, w którym nakreślono problem i zapoznano uczestników z celem akcji. Później wraz z gośćmi obejrzeliśmy film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943". Po obejrzeniu filmu udaliśmy się do kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie zwykle odbywają się zajęcia Koła Plastycznego, by wykonać papierowe żonkile. Nie zdążyliśmy jeszcze policzyć, ile kwiatów powstało, ale wkrótce podzielimy się z Państwem tą informacją.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie owocne.