Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

II edycja warsztatów z programowania Scratch już za nami !

14 czerwca wystartowała II edycja warsztatów z programowania w języku Scratch. Tym razem grupę stworzyły same dziewczynki, które z zapałem przystąpiły do działania.

W ciągu dwugodzinnych zajęć zrobiły naprawdę dużo: rybkę pływającą w akwarium (u niektórych były to ludziki chodzące po pokoju), zaprogramowały kalkulator oraz stworzyły grę zręcznościową. Te warsztaty, podobnie jak w marcu i kwietniu, poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem z opiekunem panem Mariuszem Prusko.

Więcej informacji i zdjęć można zobaczyć na stronie Pracowni Orange na specjalnej platformie. Link na dole artykułu.