Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Gra miejska przy użyciu nowoczesnych technologii - tylko u nas

Za nami warsztaty z tworzenia gry miejskiej za pomocą nowoczesnych technologii w Pracowni Orange.

Pierwszy, bardzo emocjonujący dzień upłynął uczestnikom na wzajemnym poznaniu się i stworzeniu zespołu. Grupa biorąca udział w zajęciach dowiedziała się w praktyce, na czym polega gra miejska oraz wymyślała własne propozycje tematów.

Drugiego dnia warsztatów uczestnicy stworzyli dwie (na pewno bardzo ciekawe) gry. Jednak zanim to nastąpiło, wykonali kilka ćwiczeń pobudzających wyobraźnię i kreatywność. Te zadania z pewnością pomogły w wymyślaniu oryginalnych fabuł i poleceń.

Ósmego sierpnia zakończyliśmy warsztaty, podczas których uczestnicy stworzyli dwie gry miejskie. W środę, czyli ostatniego dnia, kilka minut po godz. 800 podzieleni na 4 grupy uczestnicy wyszli w teren. Emocje były ogromne:). Pani Kasia z pracowni miała przyjemność razem z Zosią przejść grę pod tytułem „William i koledzy na wakacjach” i bawiła się przy tym niesamowicie. W najbliższym czasie ma zamiar przetestować jeszcze „Jumanji”.

Uczestnicy zajęć dostali od nas pamiątkowe dyplomy i kubki, które na pewno będą przypominały im o tak wyjątkowym czasie spędzonym podczas tegorocznych wakacji w Pracowni Orange:)

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Agnieszce i Marcinowi z Fundacji 5Medium – dzięki Wam ten czas był niesamowity! Zapraszamy częściej:)

PS. Dziękujemy też za udostępnienie zdjęć:)

A wszystkich, którzy zechcieliby zagrać w nowo powstałe gry, również do nas zapraszamy – wyjaśnimy, jak to działa;)

Wszystkich chętnych zapraszamy do ich testowania – im nas więcej, tym lepiej!

Do zobaczenia! :)

(fot. Marcin Butryn)