Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

"Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa" z wizytą w Pracowni Orange

W ramach zajęć wakacyjnych odwiedzili nas funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem razem z nietypowym "policjantem" pieskiem o imieniu Borys.

Dzieci uczestniczyły w nietypowej lekcji bezpieczeństwa, rozwiązywały zagadki oraz poznawały pracę funkcjonariuszy. Okres wakacyjny jest dobrą okazją do przypomnienia dzieciom ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wszystko po to, by w ramach akcji „Wakacyjne pogotowie bezpieczeństwa” wspólnie porozmawiać z młodym pokoleniem o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji i zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie są charakterystyczne dla letniego, beztroskiego, wakacyjnego wypoczynku. Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, przestrzegając przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach.

Mundurowe edukowały także dzieci z zakresu ruchu drogowego przypominając o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. W trakcie spotkania informowano opiekunów o potencjalnych zagrożeniach, sposobach kontaktu z najbliższą jednostką Policji oraz z dzielnicowym promując aplikację „Moja Komenda” i „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy aktywnemu działaniu społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego. Po prelekcji dzieci podzielone na grupy rozwiązywały zagadki z „Letniego KLUBU DOBROMISIA” przy pomocy funkcjonariuszy i opiekunów grupy.

Zabawom i atrakcjom nie było końca, gdyż po wyjściu do parku na zasłużoną przerwę dzieci odwiedził przewodnik psa służbowego ze swoim pupilem „Borysem”. Maluchy mogły zadawać pytania dla policjanta, który na co dzień pełni służbę z psem oraz podejść bliżej i zapoznać się ze zwierzęciem. Była to też doskonała okazja do opowiedzenia młodym ludziom o codziennej służbie mundurowych i promocji zwodu policjanta wśród opiekunów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali nagrody.

Spotkanie wpisuje się w program Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku „Wakacyjne Pogotowie bezpieczeństwa”.

DZIĘKUJEMY!!!