Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Dzień Bezpiecznego Internetu w Pracowni Orange

"Działajmy razem" to hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu, która obchodzona była na całym świecie 5 lutego 2019 r. Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zapoznanie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystania internetu.

Do akcji przyłączyła się też nasza Pracownia, która zaprosiła do współpracy pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem – inspektor zespołu do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich Annę Rytel oraz asp. Annę Zarembę, a także radcę prawnego Marcina Wojtkowskiego, bo kto, jak nie oni, najlepiej orientuje się w tym temacie? W spotkaniu udział wzięli dzieci, młodzież i dorośli, w tym liczna reprezentacja 4. Wysokomazowieckiej Drużyny ZHR "Leśna Gwardia" oraz 1. Gromady Zuchowej "Młode Orły".

Panie z policji przy pomocy prezentacji opowiedziały o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w sieci, przedstawiły zagrożenia czyhające na nas w Internecie, zachęcały do zapoznania się ze stroną internetową sieciaki.pl oraz do udziału w konkursach organizowanych w ramach DBI. W drugiej części spotkania p. Marcin Wojtkowski udzielił rad, jak nie zostać ofiarą internetowych oszustów i razem z chętnym zuchem przedstawił scenkę, jak może wyglądać rozmowa internetowa z nieznaną osobą. Była to symulacja sytuacji, w której po jednej stronie siedzi 10-latek, po drugiej dorosły mężczyzna, który podaje się za dziecko w celu uzyskania danych osobowych swojego rozmówcy.

Wszyscy uczestnicy i prowadzący otrzymali znaczek "Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 Biorę udział", a najaktywniejsi naklejki dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Dorośli również nie wyszli z pustymi rękami – dostali informatory dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Pamiętajmy, że razem łatwiej rozwiązać problem, szukajmy wsparcia wśród dorosłych – rodziców, nauczycieli, specjalistów. DZIAŁAJMY RAZEM!