DESIGNED BY joomla2you


 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aktualności

Wirtualna rzeczywistość

Jeszcze nie tak dawno okulary Virtual Reality mogliśmy podziwiać jedynie w filmach science-fiction. Dziś na taki gadżet może sobie pozwolić właściwie każdy. Okulary VR pomagają użytkownikowi znaleźć się w centrum wydarzeń, a ich mechanizm działania podobny jest do okularów trójwymiarowych.

Obecnie coraz więcej aplikacji przenosi nas do wirtualnego świata, w związku z czym postanowiliśmy zaopatrzyć Pracownię Orange we własne gogle VR.

9 kwietnia odbyły się bezpłatne warsztaty techniczne „Zróbmy to sami! Okulary VR”. W zajęciach udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i średnich oraz dorośli. Współpraca układała się doskonale – starsi pomagali młodszym i odwrotnie. Z pustych butelek po napojach powstały soczewki, a z kartonów obudowa naszych gogli. Warto podkreślić, że nie korzystaliśmy z gotowych szablonów, wzorowaliśmy się jedynie na instrukcji z filmu. Jednak zadanie okazało się trudniejsze niż myśleliśmy a przewidziany czas za krótki na wykonanie całości. W związku z tym 15 kwietnia spotkaliśmy się ponownie, by kontynuować naszą pracę. Tym razem udało się :) Jaka wielka była radość, gdy okazało się, że wodne soczewki działają. Na zakończenie wybraliśmy aplikacje, które mają funkcje VR i przystąpiliśmy do testowania naszych gogli na smartfonach :) Największą popularnością cieszyła się aplikacja GermBuster.

Te zajęcia z pewnością nie wyczerpały zapału naszych konstruktorów! Zapewnili nas, że jeszcze do nas wrócą w tym celu. O efektach będziemy Was informować :) Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com