DESIGNED BY joomla2you

 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Aktualności

Wysokie Mazowieckie w obiektywie mieszkańców

25 i 26 czerwca zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których dzieci i młodzież z Wysokiego Mazowieckiego i okolic mogły sprawdzić, jak dokładnie znają topografię naszego miasta, rywalizując między sobą. Jednak zanim wyszliśmy w teren, musieliśmy się lepiej poznać. Zajęcia integracyjne odbyły się w pobliskim parku Kiełczewskich, a pomogła nam w nich członkini grupy inicjatywnej naszej Pracowni – p. Cecylia Dąbrowska. Graliśmy w muzyczne kalambury i budowaliśmy most z papieru, co nie było wcale proste.

Kiedy już budowla była skończona, podzieliliśmy się na dwie grupy: Arbuzy, z którymi poszła p. Kasia i Flamingi, którym towarzyszyła p. Ewelina. Każda drużyna dostała mapę miasta, na której zaznaczyła najciekawsze jej zdaniem miejsca. Oba zespoły ustaliły wewnętrzne zasady, według których fotografowały wybrane punkty, aby drużyna przeciwna nie mogła od razu odgadnąć, co to za lokalizacja. Jedni skupili się na detalach, drudzy na ujęciach bardziej ogólnych.

 Ponad dwugodzinny spacer po niezwykle słonecznym mieście dał nam się we znaki, dlatego podsumowanie warsztatów odbyło się następnego dnia. Na początek ustaliliśmy zasady rywalizacji: jeśli grupa od razu odgadnie, jakie miejsce prezentuje przeciwnik, otrzymuje 5 punktów, jeśli będzie potrzebowała podpowiedzi – ma szansę na 3, natomiast jeśli i wtedy ma problem, to po drugiej podpowiedzi może zdobyć 1 punkt. Zarówno Arbuzy, jak i Flamingi radziły sobie śpiewająco, jednak to różowe ptaki wygrały, mając trzypunktową przewagę nad owocami.

Nikt z dziesięciorga uczestników nie wyszedł od nas z pustymi rękami, a zwycięzcy otrzymali dodatkowe drobiazgi. To zdecydowanie był udany początek wakacji. Wkrótce z wykonanych zdjęć powstanie wakacyjna wystawa.

 

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com