Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Liga Mistrzów na PS4 w Wysokiem Mazowieckiem

Dla takich chwil warto organizować e-sportowe rywalizacje:D Od 16 do 19 września w naszej Pracowni trwały zmagania w wirtualnej Lidze Mistrzów rozgrywanej przy pomocy gry FIFA19, w której chęć udziału zgłosiło 10 zawodników, w związku z czym faza grupowa odbyła się w dwóch turach. Pierwsza była tradycyjna: z każdej z trzech grup do drugiej rundy awansowało dwóch zawodników. Zasady drugiej były niemal identyczne jak w pierwszej, z tym że byli oni podzieleni na dwie trzyosobowe grupy, z których po dwóch graczy przeszło prosto do półfinałów. Losowanie miejsc w grupach obu rund odbyło się w piątek 13 września. Mecze drugiej rundy oraz faza finałowa odbyły się w czwartek 19 września.

Na 16 i 17 września zaplanowano mecze grup A i B. Niestety, być może nadmiar obowiązków szkolnych nie pozwala wszystkim na udział w rywalizacji, dlatego w każdej z nich dotarło tylko dwóch uczestników, którzy do zwycięstwa postanowili poprowadzić PSG i Juventus oraz AS Romę i FC Barcelonę. W związku z powyższym odbył się tylko dwa dwumecze. W poniedziałek drużyna z Paryża dwukrotnie wygrała z Juventusem 6:2 i 8:2,  natomiast we wtorek drużyna hiszpańska odniosła podwójne zwycięstwo 2:0 nad graczami z Rzymu.

W środę 18 września zawodnicy stawili się w komplecie, dzięki czemu niesamowite emocje towarzyszyły wszystkim do ostatnich chwil i udało się wyłonić zawodników, którzy przeszli do dalszej gry, czyli Juventus III i Manchester City.

19 września odbyła się druga tura fazy grupowej. O godz. 15.00 rozegrane zostały dwumecze grupy D, w której przyszli wszyscy uczestnicy, natomiast z zawodników grupy E stawił się jedynie grający Juventusem III, dlatego w ostatniej chwili musieliśmy zmodyfikować zasady. Bo kto powiedział, że ostatni w tabeli grupowej nie może zagrać o miejsce na podium? My dajemy szansę każdemu;) Dlatego tuż po zmaganiach grupy D rozegraliśmy fazę finałową!

Mistrzem FIFA19 w Wysokiem Mazowieckiem został Michał Orzechowski (Juventus), II miejsce zajął Mateusz Dylewski (Mancehster City), natomiast III miejsce przypadło Miłoszowi Miszczukowi (FC Barcelona). Wszystkim serdecznie gratulujemy!