Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowe technologie łączą

Pracownia Orange bierze udział w kolejnym wyzwaniu, które polega na nagraniu filmu na temat „Jak nowe technologie wpłynęły na mieszkańców naszej miejscowości?” Tym razem poza cennymi punktami w grywalizacji do wygrania jest robot!

Jaki jest stereotyp użytkownika nowych technologii? Najczęściej chyba kojarzymy człowieka siedzącego z nosem w telefonie lub monitorze komputera, który w ten sposób izoluje się od społeczeństwa. My obalamy to wyobrażenie i udowadniamy, że nowe technologie łączą! I to nie tylko pokolenia.

25 września zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego ustaliliśmy, jaki wpływ na nasze życie mają nowe technologie. A rozmowy były wielokierunkowe, bo odwiedzili nas reprezentanci różnych grup społecznych i zawodowych: dzieci, młodzież i dorośli, wolontariusze i przedstawiciele policji. Każdy miał coś do powiedzenia i trudno było nam wybrać najciekawsze historie, które moglibyśmy ująć w filmie. Finalnie jest ich dwanaście, jak dwanaście miesięcy czy dwanaście ksiąg Pana Tadeusza.

Okazuje się, że w niektórych kwestiach technologicznych Pracownia Orange stanowi pobudkę do poszukiwań nowych doświadczeń i niektórzy bohaterowie sami zaczęli działać w nowych obszarach i przy okazji obiecali, że nas też w nie wprowadzą. Inni są dumni, że mogli wziąć udział w działaniach, które organizowaliśmy. Niektórzy mogą być szczególnie z siebie zadowoleni, bo to dzięki nim zajęcia się odbyły! Bardzo zależało nam, żeby w filmie wystąpiła również reprezentacja seniorów i udało nam się to!

Ale to jeszcze nie wszystko. Każda okazja jest dobra, żeby zapoznawać naszych przyjaciół z nowymi narzędziami, dlatego wszyscy poznali podstawy korzystania z programu graficznego Canva, który jest naszym ulubionym! A efekty przyspieszonego kursu zobaczycie w naszej najnowszej produkcji.

Nasz film pokazuje, że Pracownia Orange, to nie tylko laptopy i konsola do gier, ale przede wszystkim ludzie, którzy potrafią w umiejętny sposób wykorzystać wszelkie nowinki technologiczne.