Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

"Ułamek ziemi mojej" - spotkanie autorskie z p. Celiną Mioduszewską

W ramach promocji twórców lokalnych 9 marca br. w „Wypożyczalni dla Dorosłych” miało miejsce spotkanie z p. Celiną Mioduszewską – mieszkanką Wysokiego Mazowieckiego, autorką tomików poezji „Ułamek ziemi mojej” oraz „Gościniec”.

Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem zapoznali się z warsztatem poetyckim autorki oraz wysłuchali wybranych utworów poruszających problematykę urody ziemi ojczystej, refleksje dotyczące życia, wrażenia z odbytych podróży oraz elementy miejscowej kultury.

Na zakończenie chętni zakupili tomiki wierszy z dedykacją autorki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.