Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

KONFERENCJA BIBLIOTEKARZY BIBLIOTEK POWIATU WYSOKOMAZOWIECKIEGO

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem, pełniąca funkcję biblioteki powiatowej, zorganizowała dnia 15 kwietnia br. konferencję pt. „Biblioteki powiatu wysokomazowieckiego”. Uczestniczyły w niej bibliotekarki bibliotek publicznych i biblioteki fachowej oraz nauczyciele-bibliotekarze bibliotek szkolnych z terenu miasta i powiatu.

Prelegentki w formie prezentacji multimedialnej przedstawiły swoje biblioteki oraz omówiły specyfikę pracy w tych placówkach. Dzięki temu bibliotekarki miały możliwość wymiany swoich zawodowych doświadczeń, bliżej poznały charakter pracy w poszczególnych bibliotekach: publicznych, szkolnych oraz bibliotece fachowej. Podczas konferencji zaprezentowane zostały:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem
  • Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew
  • Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem
  • Biblioteka szkolna Gimnazjum im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem
  • Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
  • Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu
  • Biblioteka Fachowa Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie