DESIGNED BY joomla2you

 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Aktualności

HANNA KOWALEWSKA w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej 20 maja 2015 r. w Wysokiem Mazowieckiem gościła Hanna Kowalewska poetka i prozatorka, autorka dramatów, scenariuszy i słuchowisk. Autorka bestsellerowego cyklu o Zawrociu, cenionego przez czytelników za piękny styl i poetycki klimat.

W związku z obchodami święta bibliotek pani Hanna odbyła dwa spotkania autorskie, na których promowała swoją najnowszą powieść oraz wręczyła nagrody laureatom konkursu czytelniczego „Najaktywniejszy czytelnik 2014 roku”.

Pierwsze spotkanie adresowane było do młodzieży gimnazjalnej klas pierwszych i drugich, miało miejsce w ,,Wypożyczalni dla dorosłych” w godzinach przedpołudniowych. Od samego początku autorka nawiązała wspaniały kontakt z jego uczestnikami. Ze swobodą opowiadała o sobie i początkach kariery literackiej. Omówiła genezę powstawania swoich kolejnych powieści szczegółowo przybliżając sylwetki bohaterów. Półtorej godziny, które pisarka poświęciła młodzieży minęło jak jedna chwila. Na zakończenie poradziła młodym, by ,,...czasami zamknąć laptopa i rozejrzeć się co jest wokół. Być z ludźmi i działać, żyć tu i teraz ...”

Po południu o godzinie 18:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się drugie spotkanie. Na swój sposób było ono wyjątkowe. Uczestnikami byli nie tylko czytelnicy, ale również rodzina, przyjaciele i znajomi pani Hani. W kawiarni dało się wyczuć lekkie podekscytowanie wynikające z radości spotkania. Hanna Kowalewska tu się urodziła, wychowała, uczyła, tu podjęła swoją pierwsza pracę jako nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym, potem krótko pracowała w naszej bibliotece.

W czasie ponad dwugodzinnego spotkania uczestnicy wysłuchali krótko opowiedzianej fabuły, a także przeczytanych przez autorkę fragmentów najnowszej powieści „Tam, gdzie nie sięga już cień”. Seria pytań zadawanych przez słuchaczy: „Jakie były początki kariery pisarskiej?”, „Skąd czerpie inspiracje do tworzenia?”, „Czy już pracuje nad kolejną powieścią?” sprawiła, iż pisarka bardzo chętnie opowiadała o sobie i planach pisarskich na przyszłość. Niezwykle udane, fantastyczne spotkanie zakończyło się długą kolejką uczestników po autografy i pamiątkowe zdjęcia z autorką.

Tego dnia można było również zakupić wszystkie tytuły książek Hanny Kowalewskiej dzięki uprzejmości księgarni „Dom Książki” w Wysokiem Mazowieckiem.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com