"Akcja e-motywacja" w MBP zakończona

Od września do grudnia uczestniczyliśmy w projekcie Fundacji Orange dla Bibliotek pod nazwą „Akcja e-motywacja". Jego celem była aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym.

Podczas pięciu spotkań przy kawie oglądaliśmy transmisje na żywo, których gośćmi byli: aktorka filmowa i teatralna – Emilia Krakowska; pisarka, malarka i publicystka – Krystyna Kofta; aktorka i modelka – Helena Norowicz; podróżniczka, profesor antropologii społecznej – Ewa Nowicka Rusek oraz aktorka – Zofia Czerwińska. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań dzielił się z nami psycholog – Tomasz Kozłowski.

Seniorzy chętnie brali udział w ćwiczeniach opartych o technikę artecoachingu tj. pracy nad rozwojem, wykorzystującej wszelkie formy sztuki oraz kreatywność. Własnoręcznie wykonali  kolaże pod tytułem „Małe-wielkie radości” oraz napisali "wiersze niecodzienne" z rozsypanki wyrazowej.

Powstałe prace można oglądać w holu biblioteki przy wejściu do „Czytelni książki i prasy”.