Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Sukces jak w bajce - zapraszamy na spotkanie autorskie

Anna Czartoszewska z miejscowości Plewki, należąca do Parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem została laureatką konkursu literackiego pod hasłem "Bajka z przesłaniem", organizowanego przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu.

Jury uznało, że jej bajka pt. "Co jest najważniejsze..." jest najlepsza z nadesłanych na konkurs niemal trzystu prac. W krótkiej, bożonarodzeniowej powieści autorce udało się odpowiedzieć na ważne, egzystencjalne pytania. Z bajki wyłania się bowiem morał, że to nie dekoracje, prezenty, czy choinka stanowią o wyjątkowości Bożego Narodzenia, ale rodzina, miłość i życzliwość- i to nie tylko od święta...

Nagrodą główną w konkursie jest wydanie zwycięskiej bajki w wersji książkowej.

Bajkę Anny Czartoszewskiej

pt. "Co jest najważniejsze"

można wypożyczać w "Oddziale dla dzieci"

naszej biblioteki