BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO CZYTANIA W PODRÓŻY

"Czytam w podróży" to nazwa ogólnopolskiej akcji, do której przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem. Jest to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest szeroka popularyzacja czytelnictwa.

W ramach akcji 6 kwietnia panie bibliotekarki zachęcały mieszkańców miasta do czytania rozdając zakładki do książek z fragmentem wiersza Herberta oraz książeczki dla najmłodszych. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie, a wszystko za sprawą charakterystycznych postaci ze znanej bajki: czerwonego kapturka, babci i leśniczego.

Bardzo cieszy nas to, że mieszkańcy mają poczucie humoru i pozytywnie odebrali naszą inicjatywę :)