Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO CZYTANIA W PODRÓŻY

"Czytam w podróży" to nazwa ogólnopolskiej akcji, do której przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem. Jest to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest szeroka popularyzacja czytelnictwa.

W ramach akcji 6 kwietnia panie bibliotekarki zachęcały mieszkańców miasta do czytania rozdając zakładki do książek z fragmentem wiersza Herberta oraz książeczki dla najmłodszych. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie, a wszystko za sprawą charakterystycznych postaci ze znanej bajki: czerwonego kapturka, babci i leśniczego.

Bardzo cieszy nas to, że mieszkańcy mają poczucie humoru i pozytywnie odebrali naszą inicjatywę :)