Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zofia Stanecka gościem biblioteki

W ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" 18 maja biblioteka publiczna zorganizowała dwa spotkania autorskie adresowane do uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem oraz z Jabłonki Kościelnej. Gościem była p. Zofia Stanecka – autorka książek dla dzieci, m. in. serii o Basi.

Fragment książki pt. "Tajemnica mokrej gąbki" był wstępem do interesującej lekcji na temat tego jak powstaje książka, kto ją tworzy oraz skąd w głowie pojawiają się pomysły.

Nie zabrakło też Basi – bohaterki serii cieszącej się dużą popularnością. Zofia Stanecka w formie teatrzyku przedstawiła dziewczynkę i jej tatę. Była to znakomita okazja, by bliżej poznać bohaterów lubianych i chętnie wypożyczanych tytułów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które wymagały pomysłowości i bogatej wyobraźni.

Spotkania tradycyjnie zakończyły się długą kolejką po autograf z dedykacją do zakupionych książek.