PRACOWNIA ORANGE POWSTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM!
Miło nam poinformować, że Wysokie Mazowieckie w plebiscycie internautów 3. edycji programu społecznego Pracownie Orange zajęło 7. miejsce w kraju pod względem ilości zdobytych głosów!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA GŁOSY!
Oficjalna lista zwycięzców na stronie: www.pracownieorange.pl

„Czym skorupka za młodu...” – spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem

Jedenastego października br. Dział Pedagogiczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował spotkanie AKADEMIA DZIECKA I RODZICA. Zebrani rodzice, opiekunowie i wychowawcy wysłuchali wykładu p. Artura Brzezińskiego – coacha, terapeuty, trenera umiejętności interpersonalnych, który na co dzień pracuje w Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji Integra oraz w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

W czasie swojego wystąpienia pt. „Czym skorupka za młodu..., czyli jak słowa i zachowania rodziców kształtują charakter dziecka”p. Brzeziński poruszył kilka ważnych zagadnień m. in.: po co dzieci „denerwują rodziców”, dlaczego nie warto wpadać w złość, gdy dziecko narusza reguły, jak uczyć dzieci rozmawiania o cechach i zachowaniu innych ludzi, czy dlaczego bardziej opłaca się doceniać dzieci niż mieć do nich pretensję.

Wykład naszego gościa spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz  pozytywnym odbiorem zebranych. Był bardzo ciekawy, gdyż poruszał ważne problemy i pokazał drogi umożliwiające ich rozwiązanie. Prowadzący podczas prelekcji posługiwał się przykładami odnoszącymi się do doświadczeń z życia codziennego. Rodzice byli pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy, cennych wskazówek i profesjonalizmu. Otrzymali wiele cennych informacji przekazanych w bardzo jasny i przystępny sposób.

Na spotkanie ze swoimi rodzicami przybyły dzieci, dla których Teatr Narwal z Białegostoku przygotował wiele atrakcji. Najmłodsi mogli obejrzeć spektakl „Siedmiomilowe buty” inspirowany wierszem Jana Brzechwy, przedstawiający przygody małego chłopca, który omija biblioteki. Jednak mądry bibliotekarz przekonuje go do pierwszej książki i okazuje się, że biblioteka to jego ulubione miejsce, gdzie rodzi się wyobraźnia. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie taneczno – muzycznej „Disco walizeczka”, podczas której mogły poznać tańce z dalekich krajów takich jak: Grecja Francja, Indie czy Rosja. Odwiedziły także Krainę Bajki, aby móc wcielić się w swoją ulubioną postać: Pszczółka Maja, Gumisie, Smerfy...

Interesujący temat spotkania zgromadził liczne grono odbiorców, który w skupieniu wysłuchali wykładu i aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Natomiast atrakcje przygotowane dla najmłodszych wywołały uśmiechy na ich twarzach.