DESIGNED BY joomla2you

Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

 

Aktualności

„Czym skorupka za młodu...” – spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem

Jedenastego października br. Dział Pedagogiczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował spotkanie AKADEMIA DZIECKA I RODZICA. Zebrani rodzice, opiekunowie i wychowawcy wysłuchali wykładu p. Artura Brzezińskiego – coacha, terapeuty, trenera umiejętności interpersonalnych, który na co dzień pracuje w Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji Integra oraz w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

W czasie swojego wystąpienia pt. „Czym skorupka za młodu..., czyli jak słowa i zachowania rodziców kształtują charakter dziecka”p. Brzeziński poruszył kilka ważnych zagadnień m. in.: po co dzieci „denerwują rodziców”, dlaczego nie warto wpadać w złość, gdy dziecko narusza reguły, jak uczyć dzieci rozmawiania o cechach i zachowaniu innych ludzi, czy dlaczego bardziej opłaca się doceniać dzieci niż mieć do nich pretensję.

Wykład naszego gościa spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz  pozytywnym odbiorem zebranych. Był bardzo ciekawy, gdyż poruszał ważne problemy i pokazał drogi umożliwiające ich rozwiązanie. Prowadzący podczas prelekcji posługiwał się przykładami odnoszącymi się do doświadczeń z życia codziennego. Rodzice byli pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy, cennych wskazówek i profesjonalizmu. Otrzymali wiele cennych informacji przekazanych w bardzo jasny i przystępny sposób.

Na spotkanie ze swoimi rodzicami przybyły dzieci, dla których Teatr Narwal z Białegostoku przygotował wiele atrakcji. Najmłodsi mogli obejrzeć spektakl „Siedmiomilowe buty” inspirowany wierszem Jana Brzechwy, przedstawiający przygody małego chłopca, który omija biblioteki. Jednak mądry bibliotekarz przekonuje go do pierwszej książki i okazuje się, że biblioteka to jego ulubione miejsce, gdzie rodzi się wyobraźnia. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie taneczno – muzycznej „Disco walizeczka”, podczas której mogły poznać tańce z dalekich krajów takich jak: Grecja Francja, Indie czy Rosja. Odwiedziły także Krainę Bajki, aby móc wcielić się w swoją ulubioną postać: Pszczółka Maja, Gumisie, Smerfy...

Interesujący temat spotkania zgromadził liczne grono odbiorców, który w skupieniu wysłuchali wykładu i aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Natomiast atrakcje przygotowane dla najmłodszych wywołały uśmiechy na ich twarzach.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com