Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

SALONIK LITERACKI wystartował w nowym roku akademickim

Bajki nie tylko dla dzieci – pod takim intrygującym tytułem Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze w roku akademickim 2017/2018 spotkanie Saloniku Literackiego, które odbyło się 23 października. Gościem specjalnym była Anna Czartoszewska, laureatka konkursu literackiego „Bajka z przesłaniem”.

Wydawać by się mogło, że bajka jest gatunkiem literackim skierowanym do dzieci, ale licznie przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekonali się, iż niekoniecznie. Bohaterka spotkania w kilku słowach opowiedziała o swojej twórczości oraz wyjaśniła, jaki jest powód pisania bajek dla dorosłych. Ale czy coś stoi na przeszkodzie czytania utworów skierowanych do najmłodszych przez trochę starszych? Autorka udowodniła, że nie i zaprezentowała kilka własnych historyjek, które z całą pewnością otwierają oczy na pewne oczywiste sprawy osobom w każdym wieku.

Po zakończeniu wystąpienia pani prezes UTW, Marianna Kaczanowicz, wręczyła prelegentce pamiątkową statuetkę. To spotkanie Saloniku z całą pewnością można zaliczyć do udanych – wszyscy wyszli z niego z uśmiechem na ustach.