UWAGA!
Dnia 16 stycznia 2018 r. (wtorek) zajęcia Baletu oraz grup OKAY DANCE odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

FERIE W MOK
22-26 stycznia 2018 r., godz. 10:00 - 14:00
Obowiązują zapisy - tel. 86 275 23 43.
Zapraszamy dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Salonik Literacki wystartował w nowym roku akademickim

Bajki nie tylko dla dzieci – pod takim intrygującym tytułem Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze w roku akademickim 2017/2018 spotkanie Saloniku Literackiego, które odbyło się 23 października. Gościem specjalnym była Anna Czartoszewska, laureatka konkursu literackiego „Bajka z przesłaniem”.

Wydawać by się mogło, że bajka jest gatunkiem literackim skierowanym do dzieci, ale licznie przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekonali się, iż niekoniecznie. Bohaterka spotkania w kilku słowach opowiedziała o swojej twórczości oraz wyjaśniła, jaki jest powód pisania bajek dla dorosłych. Ale czy coś stoi na przeszkodzie czytania utworów skierowanych do najmłodszych przez trochę starszych? Autorka udowodniła, że nie i zaprezentowała kilka własnych historyjek, które z całą pewnością otwierają oczy na pewne oczywiste sprawy osobom w każdym wieku.

Po zakończeniu wystąpienia pani prezes UTW, Marianna Kaczanowicz, wręczyła prelegentce pamiątkową statuetkę. To spotkanie Saloniku z całą pewnością można zaliczyć do udanych – wszyscy wyszli z niego z uśmiechem na ustach.