Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

SALONIK LITERACKI wystartował w nowym roku akademickim

Bajki nie tylko dla dzieci – pod takim intrygującym tytułem Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze w roku akademickim 2017/2018 spotkanie Saloniku Literackiego, które odbyło się 23 października. Gościem specjalnym była Anna Czartoszewska, laureatka konkursu literackiego „Bajka z przesłaniem”.

Wydawać by się mogło, że bajka jest gatunkiem literackim skierowanym do dzieci, ale licznie przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekonali się, iż niekoniecznie. Bohaterka spotkania w kilku słowach opowiedziała o swojej twórczości oraz wyjaśniła, jaki jest powód pisania bajek dla dorosłych. Ale czy coś stoi na przeszkodzie czytania utworów skierowanych do najmłodszych przez trochę starszych? Autorka udowodniła, że nie i zaprezentowała kilka własnych historyjek, które z całą pewnością otwierają oczy na pewne oczywiste sprawy osobom w każdym wieku.

Po zakończeniu wystąpienia pani prezes UTW, Marianna Kaczanowicz, wręczyła prelegentce pamiątkową statuetkę. To spotkanie Saloniku z całą pewnością można zaliczyć do udanych – wszyscy wyszli z niego z uśmiechem na ustach.