PRACOWNIA ORANGE POWSTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM!
Miło nam poinformować, że Wysokie Mazowieckie w plebiscycie internautów 3. edycji programu społecznego Pracownie Orange zajęło 7. miejsce w kraju pod względem ilości zdobytych głosów!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA GŁOSY!
Oficjalna lista zwycięzców na stronie: www.pracownieorange.pl

Salonik Literacki wystartował w nowym roku akademickim

Bajki nie tylko dla dzieci – pod takim intrygującym tytułem Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze w roku akademickim 2017/2018 spotkanie Saloniku Literackiego, które odbyło się 23 października. Gościem specjalnym była Anna Czartoszewska, laureatka konkursu literackiego „Bajka z przesłaniem”.

Wydawać by się mogło, że bajka jest gatunkiem literackim skierowanym do dzieci, ale licznie przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekonali się, iż niekoniecznie. Bohaterka spotkania w kilku słowach opowiedziała o swojej twórczości oraz wyjaśniła, jaki jest powód pisania bajek dla dorosłych. Ale czy coś stoi na przeszkodzie czytania utworów skierowanych do najmłodszych przez trochę starszych? Autorka udowodniła, że nie i zaprezentowała kilka własnych historyjek, które z całą pewnością otwierają oczy na pewne oczywiste sprawy osobom w każdym wieku.

Po zakończeniu wystąpienia pani prezes UTW, Marianna Kaczanowicz, wręczyła prelegentce pamiątkową statuetkę. To spotkanie Saloniku z całą pewnością można zaliczyć do udanych – wszyscy wyszli z niego z uśmiechem na ustach.