Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

„Moje miasto dawniej i dziś” oczami dzieci

W poniedziałkowe popołudnie, 20 listopada, w Kawiarni MOK na Saloniku Literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się słuchacze UTW oraz mieszkańcy miasta i okolic, aby wysłuchać prac laureatów konkursu „Moje miasto dawniej i dziś” zorganizowanego z okazji Dnia Kultury Chrześcijańskiej oraz 525-lecia nadania praw miejskich miastu Wysokie Mazowieckie.

Obecni słuchacze zapoznali się z literackimi próbami Igi Kućmierowskiej i Łucji Lubowickiej, które odczytały je osobiście oraz Luizy Lubowickiej (zaprezentowana przez jej siostrę – Łucję), Wiktorii Pietrzykowskiej, Asterii Żochowskiej, Piotra Idźkowskiego i Antoniny Knieć, które zostały przeczytane przez p. Dorotę Mokrzewską i słuchaczki UTW.

Wszyscy uczestnicy konkursu ujęli miasto w innej perspektywie, użyli innych środków artystycznego wyrazu oraz skupili się na różnych momentach historycznych. Każdy utwór wzbudził szczere zainteresowanie i podziw oraz został nagrodzony gromkimi brawami. Po prezentacji wyróżnionych prac bohaterki podzieliły się z publicznością informacjami na temat motywacji i inspiracji, dzięki którym piszą. Na koniec panie Regina Matusiewicz i prezes UTW Marianna Kaczanowicz wręczyły im ręcznie wykonane upominki.