UWAGA!
Dnia 16 stycznia 2018 r. (wtorek) zajęcia Baletu oraz grup OKAY DANCE odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

FERIE W MOK
22-26 stycznia 2018 r., godz. 10:00 - 14:00
Obowiązują zapisy - tel. 86 275 23 43.
Zapraszamy dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

„Moje miasto dawniej i dziś” oczami dzieci

W poniedziałkowe popołudnie, 20 listopada, w Kawiarni MOK na Saloniku Literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się słuchacze UTW oraz mieszkańcy miasta i okolic, aby wysłuchać prac laureatów konkursu „Moje miasto dawniej i dziś” zorganizowanego z okazji Dnia Kultury Chrześcijańskiej oraz 525-lecia nadania praw miejskich miastu Wysokie Mazowieckie.

Obecni słuchacze zapoznali się z literackimi próbami Igi Kućmierowskiej i Łucji Lubowickiej, które odczytały je osobiście oraz Luizy Lubowickiej (zaprezentowana przez jej siostrę – Łucję), Wiktorii Pietrzykowskiej, Asterii Żochowskiej, Piotra Idźkowskiego i Antoniny Knieć, które zostały przeczytane przez p. Dorotę Mokrzewską i słuchaczki UTW.

Wszyscy uczestnicy konkursu ujęli miasto w innej perspektywie, użyli innych środków artystycznego wyrazu oraz skupili się na różnych momentach historycznych. Każdy utwór wzbudził szczere zainteresowanie i podziw oraz został nagrodzony gromkimi brawami. Po prezentacji wyróżnionych prac bohaterki podzieliły się z publicznością informacjami na temat motywacji i inspiracji, dzięki którym piszą. Na koniec panie Regina Matusiewicz i prezes UTW Marianna Kaczanowicz wręczyły im ręcznie wykonane upominki.