Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

Afrykańskie spotkanie w bibliotece

22 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla uczniów klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 niezwykłą wyprawę do Afryki, której przewodnikiem był podróżnik – Robert Gondek. Hasłem przewodnim wycieczki było „Spotkanie z Afryką”.

O godz. 9.00 dzieci wraz z nauczycielami przyszły do biblioteki, aby wziąć udział w niezwykle ciekawej lekcji przyrody. Wszystkie informacje, z jakimi zostały zapoznane, były wcześniej osobiście sprawdzone przez naszego gościa, który od wielu lat podróżuje na Czarny Ląd. Opowieść  ilustrowały fotografie i filmy wykonane przez p. Roberta. A zatem zobaczyliśmy, jakie zwierzęta żyją w Afryce, jakie są ich zwyczaje oraz w jakich sytuacjach można je spotkać. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób podróżuje się po afrykańskich państwach i ile osób wraz z ogromnym bagażem zmieści się do pięcioosobowego samochodu. Poznaliśmy też kilka ciekawostek związanych z życiem mieszkańców, np. dlaczego kobiety nie noszą długich włosów. Ponadto podróżnik uświadomił wszystkim zebranym, że znają parę słów w języku suahili oraz nauczył nas kilku nowych. Na koniec odbył się minikonkurs wiedzy o Afryce, w którym można było wygrać zdjęcia zwierząt afrykańskich autorstwa Roberta Gondka.

Wszyscy uczestnicy spotkania, bez względu na wiek, doskonale się na nim bawili. Kto wie, może kiedyś sami pojadą odkrywać tajemnice Czarnego Lądu?