UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Owocne zmagania małych recytatorów

Jedenastego kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje. Bajki. Bajeczki...”.

Komisja w składzie: Ewa Jakubaszek – pracownik Działu Muzyczno-Teatralnego WOAK w Białymstoku, Alina Puławska – nauczyciel bibliotekarz i polonista w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem oraz Cecylia Dąbrowska – lokalna poetka, członek grupy inicjatywnej Pracowni Orange, wysłuchała 64 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klas I-IV:

I miejsce: Marta Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, Patrycja Śledziewska – Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Antoni Doroszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Łucja Szymborska – Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej

II miejsce: Oliwia Juszyńska – Szkoła Podstawowa w Szepietowie

III miejsce: Bartosz Gradowski – Szkoła Podstawowa w Szepietowie

Wyróżnienia: Amelia Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach, Hanna Choińska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych, Olivia Łapińska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych, Aleksandra Sieńkowska – Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Zuzanna Uszyńska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Rafał Dąbrowski – Szkoła Podstawowa w Jabłoni Kościelnej

(Laureaci w kategorii klas I-IV)

W kategorii klas V-VII:

I miejsce: Natalia Kulesza – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych

II miejsce: Gabriela Boratyńska – Szkoła Podstawowa w Klukowie

Wyróżnienia: Michał Bruszewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Klaudia Tyszko – Szkoła Podstawowa w Czyżewie

(Laureaci w kategorii klas V-VII)

Powiat wysokomazowiecki na etapie wojewódzkim w Białymstoku 25 maja 2018 r. reprezentować będą: Marta Dąbrowska, Patrycja Śledziewska, Antoni Doroszkiewicz, Łucja Szymborska i Natalia Kulesza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, nauczyciele – pisemne podziękowania, a laureaci – dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a reprezentantom powiatu życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.