Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Poezję też można śpiewać - kwietniowe spotkanie Saloniku Literackiego

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 odbyło się kolejne spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Motywem przewodnim wydarzenia była poezja śpiewana.

Poezja najczęściej kojarzy nam się z pytaniem z lekcji języka polskiego: „Co poeta miał na myśli?” albo z recytacją. I w jednym i w drugim wypadku trudno jest ująć właściwe przesłanie utworu, bo jest to rodzaj literacki, który rządzi się swoimi prawami. Na szczęście jednak niektóre utwory poetyckie mogą być zinterpretowane w zupełnie inny sposób – można je zaśpiewać. Wtedy odbiór poezji staje się nieco łatwiejszy i przyjemniejszy.

W poniedziałkowe popołudnie poezję śpiewaną prezentowali: grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem w składzie: Kinga Figlerowicz, Hubert Gromada, Jakub Koliński i Wojciech Mokrzewski, Weronika Ostrowska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bogusław Doroszkiewicz – poeta i nauczyciel.

Wszystkie zaprezentowane utwory zabrzmiały tak, że zgromadzona publiczność wyrażała wielki żal z tak szybkiego zakończenia. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować spotkanie w podobnej stylistyce.