Zapraszamy do udziału:

* Kabaret NOWAKI w Wysokiem Mazowieckiem - 2 czerwca 2018 r. (sobota), godz. 16:00;

bilety do nabycia w biurze MOK od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

Poezję też można śpiewać - kwietniowe spotkanie Saloniku Literackiego

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 odbyło się kolejne spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Motywem przewodnim wydarzenia była poezja śpiewana.

Poezja najczęściej kojarzy nam się z pytaniem z lekcji języka polskiego: „Co poeta miał na myśli?” albo z recytacją. I w jednym i w drugim wypadku trudno jest ująć właściwe przesłanie utworu, bo jest to rodzaj literacki, który rządzi się swoimi prawami. Na szczęście jednak niektóre utwory poetyckie mogą być zinterpretowane w zupełnie inny sposób – można je zaśpiewać. Wtedy odbiór poezji staje się nieco łatwiejszy i przyjemniejszy.

W poniedziałkowe popołudnie poezję śpiewaną prezentowali: grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem w składzie: Kinga Figlerowicz, Hubert Gromada, Jakub Koliński i Wojciech Mokrzewski, Weronika Ostrowska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bogusław Doroszkiewicz – poeta i nauczyciel.

Wszystkie zaprezentowane utwory zabrzmiały tak, że zgromadzona publiczność wyrażała wielki żal z tak szybkiego zakończenia. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować spotkanie w podobnej stylistyce.