Zapraszamy do udziału:

* Letni koncert przy fontannie - 15 lipca, godz. 17:00, Rynek Piłsudskiego przy Pomniku POW

W programie: koncert rodziny muzykującej, występ zespołów: Daddy Day Care i RENOMA

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK.

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Poezję też można śpiewać - kwietniowe spotkanie Saloniku Literackiego

Dwudziestego trzeciego kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 odbyło się kolejne spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Motywem przewodnim wydarzenia była poezja śpiewana.

Poezja najczęściej kojarzy nam się z pytaniem z lekcji języka polskiego: „Co poeta miał na myśli?” albo z recytacją. I w jednym i w drugim wypadku trudno jest ująć właściwe przesłanie utworu, bo jest to rodzaj literacki, który rządzi się swoimi prawami. Na szczęście jednak niektóre utwory poetyckie mogą być zinterpretowane w zupełnie inny sposób – można je zaśpiewać. Wtedy odbiór poezji staje się nieco łatwiejszy i przyjemniejszy.

W poniedziałkowe popołudnie poezję śpiewaną prezentowali: grupa wokalno-instrumentalna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem w składzie: Kinga Figlerowicz, Hubert Gromada, Jakub Koliński i Wojciech Mokrzewski, Weronika Ostrowska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bogusław Doroszkiewicz – poeta i nauczyciel.

Wszystkie zaprezentowane utwory zabrzmiały tak, że zgromadzona publiczność wyrażała wielki żal z tak szybkiego zakończenia. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować spotkanie w podobnej stylistyce.