Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Dział Pedagogiczny poleca ... książkę miesiąca

Książka miesiąca – maj 2018 r.

Bez ograniczeń: jak rządzi nami mózg

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Warszawa 2015

Autor opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu ludzkiego – mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, seks, emocje, starzenie się, neurobiologia polityki i religii. Stara się odpowiedzieć na pewne pytania: co dzieje się w naszym mózgu gdy śpimy, po co nam ból, jak mózg pomaga nam w poruszaniu się w przestrzeni, i po co nam właściwie mózg.

Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach.

Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o działaniu mózgu w przystępny, zabawny, a czasami kontrowersyjny sposób. Nie tłumaczy naukowym językiem działania mózgu, jego budowy i mechanizmów działania, zamiast tego są ciekawostki, anegdoty i poglądy autora.

Źródło: ksiegarniapwn.pl, www.znak.com.pl