Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Dział Pedagogiczny poleca ... książkę miesiąca

Książka miesiąca – maj 2018 r.

Bez ograniczeń: jak rządzi nami mózg

Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Warszawa 2015

Autor opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu ludzkiego – mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, seks, emocje, starzenie się, neurobiologia polityki i religii. Stara się odpowiedzieć na pewne pytania: co dzieje się w naszym mózgu gdy śpimy, po co nam ból, jak mózg pomaga nam w poruszaniu się w przestrzeni, i po co nam właściwie mózg.

Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach.

Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o działaniu mózgu w przystępny, zabawny, a czasami kontrowersyjny sposób. Nie tłumaczy naukowym językiem działania mózgu, jego budowy i mechanizmów działania, zamiast tego są ciekawostki, anegdoty i poglądy autora.

Źródło: ksiegarniapwn.pl, www.znak.com.pl