UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Wizja "Szklanych domów" w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

Tegoroczne Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbyło się w Wysokiem Mazowieckiem w ramach wydarzeń patriotycznych zorganizowanych przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Miejski Ośrodek Kultury. Akcja wspólnego czytania wpisała się również w miejskie obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy mieli możliwość zgłaszać się dobrowolnie i tak w tym roku w akcji udział wzięli: Jarosław Siekierko - Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Edyta Porowska - Lider Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem, Marcin Choiński - absolwent ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem, Irmina Herman - blogerka https://poczytamsobieaco.blogspot.com/, Anna Czartoszewska - lokalna poetka, Anna Werpachowska – członkini Ludowego Regionalnego Zespołu MAZOWIA, Monika Wiczołek - Kieronik MOPS w Wysokiem Mazowieckiem oraz Marcin Wojtkowski - Radny Rady Miasta Wysokie Mazowieckie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.