Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

______________________________________________________________________________________________________________

Informacja

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że od dnia 22 listopada 2018 r. posiada w sprzedaży album pt. „Wysokie Mazowieckie w fotografii w 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski 1918-2018” autorstwa Karola Głębockiego i Tomasza Śmigielskiego.

Album można zakupić w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury mieszczącym się w Urzędzie Miasta na II piętrze w pokoju nr 28 w godzinach 900 – 1430.

Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Karolem Wojtyłą na Saloniku Literackim

W poniedziałek, 29.10.2018 r. odbyło się pierwsze w roku akademickim 2018/2019 spotkanie Saloniku Literackiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Temat spotkania "Karol Wojtyła – poeta, aktor" nawiązywał do obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Słuchacze UTW oraz mieszkańcy miasta i powiatu, zgromadzeni na sali konferencyjnej Urzędu Miasta zostali zapoznani z prezentacją multimedialną ukazującą papieża jako wybitnego intelektualistę, znakomitego znawcę filozofii, dramaturga, a przede wszystkim aktora i poetę.

Z poezją Karola Wojtyły uczestników zapoznali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych - Michalina Bielińska i Jakub Kwiatkowski, którzy odczytali "Wybrzeża pełne ciszy" oraz "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Z kolei w duchowy nastrój wprowadził zespół wokalno-muzyczny Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica pod kierunkiem p. Wojciecha Mokrzewskiego w składzie: Kinga Fidlerowicz, Hubert Gromada i Jakub Koliński, który zaprezentował pieśni związane z Ojcem Świętym: "Moje miasto Wadowice", "Barka", "Abba ojcze".

Na zakończenie został wyświetlony materiał filmowy z recytacją poezji Karola Wojtyły pt. "Nadzieja, która sięga poza kres" w wykonaniu Gustawa Holoubka. W utworze poeta, doświadczając przemijalności świata, stara się dostrzec Oblicze Chrystusa, przez którego odzyskuje na nowo nadzieję. Zaprezentowany wiersz wzruszył słuchaczy i na sali zapanowała pełna zadumy cisza.