DESIGNED BY joomla2you

 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aktualności

Polski kompozytor bohaterem Saloniku Literackiego

Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki – wybitnego artysty, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała spotkanie „Ojciec polskiej opery narodowej – Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin”.

W poniedziałek, 25 lutego 2019 na sali konferencyjnej Urzędu Miasta zgromadzili się słuchacze UTW, by obejrzeć i wysłuchać prezentacji dotyczącej życia i twórczości kompozytora.

 

Seniorzy wysłuchali jego najpopularniejszych utworów „Prząśniczki”, arii Skołuby „Ten zegar stary” oraz mazura z opery „Straszny Dwór”. Mieli też okazję obejrzenia krótkiego materiału prezentującego fakty i ciekawostki na temat Stanisława Moniuszki.

Jego dorobek imponuje różnorodnością i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Dlatego cieszy fakt, że podczas spotkań Saloniku Literackiego mamy okazję do zgłębiania wiedzy o tym i innych wielkich narodowych artystach.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com