Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Powiatowe Konkursy Recytatorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowała Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów oraz eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania odbyły się 13 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie.

Komisja w składzie: Magdalena Kruszyńska-Sosnowska – pracownik Działu Muzyczno-Teatralnego z WOAK w Białymstoku, Mariola Kućmierowska – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz Anna Czartoszewska – lokalna poetka i laureatka konkursów literackich, wysłuchała łącznie 19 uczniów z powiatu wysokomazowieckiego.

Laureatkami XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Gimnazjalistów zostały: I MIEJSCE – Luiza Maria Lubowicka z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, II MIEJSCE – Izabela Uścińska ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, III MIEJSCE – Monika Jabłońska ze Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, WYRÓŻNIENIE – Julita Wajszczyk ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie. Dyplomy i nagrody wręczył Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie – Jarosław Siekierko wraz z przewodniczącą komisji – Magdaleną Kruszyńską-Sosnowską.

Nagrodę w eliminacjach powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymał Wojciech Zwoliński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, który jednocześnie przeszedł do kolejnego etapu 64. OKR w Białymstoku. Trzymamy kciuki! Wyróżnienie przyznano Anecie Rzący z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. W imieniu Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie nagrody wręczyła jego zastępca – Ewa Konarzewska.

Na zakończenie Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Małgorzata Sałęga wręczyła nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów, a następnie chętni recytatorzy mogli skorzystać z rad p. Magdaleny Kruszyńskiej-Sosnowskiej dotyczących interpretacji tekstu i prezentacji utworu przed publicznością.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!