Współczesne gwiazdorzenie - spotkanie Saloniku Literackiego

W poniedziałkowe popołudnie 28 października Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze powakacyjne spotkanie Saloniku Literackiego na temat „Współczesne gwiazdorzenie – internetowe wariacje filmowe”.

Nowe technologie coraz śmielej wchodzą w nasze życie, dlatego tym razem studentom został zaproponowany temat związany z internetową twórczością filmową. Słuchaczom UTW została krótko przybliżona historia filmów w Internecie, a dokładniej w serwisie YouTube. Mieli okazję zobaczyć pierwszy film, jaki został tam umieszczony i dowiedzieli się, jaki wpływ na społeczeństwo miał rozwój serwisu. Poznali nowe pojęcia, takie jak np. youtuber czy kanał oraz mechanizm zyskiwania popularności i związane z tym możliwości, czyli nagrody. Dowiedzieli się, że podobnie jak w literaturze, filmy internetowe dzielą się na gatunki i obejrzeli kilka z nich.

Na koniec zaprezentowano kilka filmów, zrealizowanych w ramach programu Pracownie Orange przez Pracownię Orange działającą przy MOK, które zostały wyróżnione przez organizatorów wyzwań na platformie pracownieorange.pl. oraz reportaż przygotowany w ramach projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia”realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura.

FORMULARZ REJESTRACYJNY