Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Współczesne gwiazdorzenie - spotkanie Saloniku Literackiego

W poniedziałkowe popołudnie 28 października Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze powakacyjne spotkanie Saloniku Literackiego na temat „Współczesne gwiazdorzenie – internetowe wariacje filmowe”.

Nowe technologie coraz śmielej wchodzą w nasze życie, dlatego tym razem studentom został zaproponowany temat związany z internetową twórczością filmową. Słuchaczom UTW została krótko przybliżona historia filmów w Internecie, a dokładniej w serwisie YouTube. Mieli okazję zobaczyć pierwszy film, jaki został tam umieszczony i dowiedzieli się, jaki wpływ na społeczeństwo miał rozwój serwisu. Poznali nowe pojęcia, takie jak np. youtuber czy kanał oraz mechanizm zyskiwania popularności i związane z tym możliwości, czyli nagrody. Dowiedzieli się, że podobnie jak w literaturze, filmy internetowe dzielą się na gatunki i obejrzeli kilka z nich.

Na koniec zaprezentowano kilka filmów, zrealizowanych w ramach programu Pracownie Orange przez Pracownię Orange działającą przy MOK, które zostały wyróżnione przez organizatorów wyzwań na platformie pracownieorange.pl. oraz reportaż przygotowany w ramach projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia”realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura.