Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

Fryderyk Chopin w Wysokiem Mazowieckiem

Od 11 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury można zwiedzać wystawę fotografii Fryderyk Chopin w kraju ojczystym autorstwa Janusza Wolińskiego, która tego dnia została uroczyście otwarta.

Dyrektor MOK Małgorzata Sałęga powitała przybyłych na wernisaż gości i przedstawiła postać autora. Ukończył on studia optyczne na Politechnice Warszawskiej, natomiast później zapałał ogromną miłością do fotografii – najpierw krajobrazu, a obecnie miejsc związanych z F. Chopinem. Zastępca Burmistrza Ewa Konarzewska podziękowała panu Wolińskiemu za to, że zechciał udostępnić niewielką część swoich zbiorów mieszkańcom naszego miasta, bo dzięki temu Fryderyk Chopin zagościł w Wysokiem Mazowieckiem.

Janusz Woliński podał powody zorganizowania swojej wystawy o Fryderyku Chopinie w Wysokiem Mazowieckiem. Najważniejszy to fakt, że stąd pochodzi. Drugą ważną przyczyną są obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a kompozytor był wielkim patriotą. Pan Janusz pokrótce przedstawił ciekawostki z życia Chopina oraz omówił swoje zamiłowanie do fotografowania miejsc z nim związanych. Wykonuje to od ponad 40 lat, czyli dłużej niż żył sam artysta. Autor fotografuje miejsca i przedmioty związane z Chopinem z tak ogromnym zaangażowaniem, że w swoich zbiorach ma ok. 10 tys. zdjęć.

Wernisaż uświetnił koncert uczniów pochodzących z Wysokiego Mazowieckiego – Ignacego Brzoski, który uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie oraz Pawła Kalinowskiego z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem, przygotowanych pod kierunkiem dyrektora Adama Januszkiewicza. Zebrani goście mogli usłyszeć m.in. utwory skomponowane przez bohatera wystawy – Fryderyka Chopina. Po występie młodych artystów autor prezentowanych fotografii na ich ręce wręczył zdjęcia pomnika Chopina przeznaczone dla Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Wystawę można zwiedzać w Miejskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 do końca czerwca.