UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

telefon: 508 095 193

Sukces jak w bajce - zapraszamy na spotkanie autorskie

Anna Czartoszewska z miejscowości Plewki, należąca do Parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem została laureatką konkursu literackiego pod hasłem "Bajka z przesłaniem", organizowanego przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu.

Jury uznało, że jej bajka pt. "Co jest najważniejsze..." jest najlepsza z nadesłanych na konkurs niemal trzystu prac. W krótkiej, bożonarodzeniowej powieści autorce udało się odpowiedzieć na ważne, egzystencjalne pytania. Z bajki wyłania się bowiem morał, że to nie dekoracje, prezenty, czy choinka stanowią o wyjątkowości Bożego Narodzenia, ale rodzina, miłość i życzliwość- i to nie tylko od święta...

Nagrodą główną w konkursie jest wydanie zwycięskiej bajki w wersji książkowej.

Bajkę Anny Czartoszewskiej

pt. "Co jest najważniejsze"

można wypożyczać w "Oddziale dla dzieci"

naszej biblioteki