Narodowe Czytanie już za nami

W niedzielę 30 sierpnia br. Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem wzięła udział w dziewiątej edycji Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej, która zainicjowana została przez Prezydenta RP w 2012 roku. Nasza biblioteka już po raz piąty zorganizowała głośne czytanie lektury z udziałem władz miasta oraz jego mieszkańców. Tegoroczna realizacja akcji odbyła się w bezpiecznej formie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji, a mianowicie  transmisję na żywo na fanpage'u biblioteki.

W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W poszczególne role wcieliły się osoby ściśle z nami współpracujące:

• Jarosław Siekierko – Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie jako Pustelnik,
  • Marek Kajurek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie jako Filon i Sługa,
  • Aldona Dołubizno – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych jako Goplana,
  • Dorota Grabińska – Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych jako Chochlik,
  • Dorota Szepietowska – Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej jako Alina,
  • Anna Kamińska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury jako Balladyna,
  • Dorota Mokrzewska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej jako Wdowa,
  • Bogusław Doroszkiewicz – nauczyciel Miejskiego Zespołu Szkół jako Kirkor,
  • Irmina Herman – właścicielka księgarni Weź Poczytaj jako Skierka,
  • Marcin Wojtkowski – pomysłodawca i realizator projektu „Zabukowane budki” jako Grabiec.

Spotkanie uświetnił występ w wykonaniu pana Adama Januszkiewicza Wicedyrektora Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem do spraw kształcenia artystycznego.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej znajduje się okolicznościowa pieczęć tegorocznej odsłony Narodowego Czytania pod tytułem Balladyna. Wszystkich chętnych zapraszamy z własnymi egzemplarzami lektur po przystawienie pamiątkowego stempla.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange