DESIGNED BY joomla2you

Biblioteka

Dział pedagogiczny poleca ... książkę miesiąca

Książka miesiąca – październik 2020 r.

"Siła innych"

Henry Cloud, Warszawa 2018

          Henry Cloud w swojej książce ukazuje powiązania między charakterem, relacjami a liderowaniem. Większość treningów dotyczących przywództwa koncentruje się na budowaniu umiejętności i wiedzy liderów oraz dokładnym usuwaniu braków. Jest to działanie konieczne, ale niewystarczające. Pokazuje, że najlepsi gracze korzystają z zasobów witalnych innych ludzi: z osobowych i zawodowych relacji, które stanowią swoiste paliwo dla ich wzrostu ,oraz pozwalają im przekraczać swoje ograniczenia.

 

         Podkreśla, że nie powinniśmy pozwalać innym na przejmowanie nad nami kontroli. W rzeczywistości jednak tak robimy, co może nam pomóc albo zaszkodzić. Bez względu na to jak jesteśmy utalentowani, inteligentni i doświadczeni, liderzy mają jedną cechę wspólną – siłę innych w swoim życiu. Autor dowodzi, że bez względu na to kim jesteśmy, nasze osiągnięcia zależą od tego, czy mamy właściwe relacje z innymi ludźmi. Prezentując model oddziaływania różnych rodzajów powiązań pokazuje czytelnikowi, jak zyskać korzystając z siły i doświadczenia innych.

         Nie można wpłynąć na to, czy inni będą oddziaływać na nasze życie, ale można wybrać, jaki rodzaj relacji chcemy podtrzymywać.

 

        

Źródło: www.taniaksiazka.pl

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com