UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Tydzień z Internetem

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem przystąpiła do ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”. Przygotowaliśmy dwa spotkania, w których mieli okazję uczestniczyć dzieci oraz seniorzy. Zajęcia odbyły się w poniedziałek 24 marca.

Seniorzy wzięli udział w spotkaniu pt. „Pole do popisu”. Podczas wykładu on-line w formie wideokonferencji poznali podstawowe informacje dotyczące obsługi komputera oraz wyszukiwania informacji w Internecie.

Zajęcia dla dzieci inspirowane były książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z Ciebie wyrośnie?” i dotyczyły wymarzonych zawodów oraz umiejętności, które są potrzebne do ich wykonywania. W programie znalazły się gry i zabawy animacyjne, ruchowe, scenki pantomimiczne, quiz na temat najbardziej tajemniczych zawodów. Na zakończenie uczestnicy spróbowali swoich sił w edukacyjnej grze komputerowej, którą można znaleźć w Internecie: http://cozciebiewyrosnie.pl/.

Spotkania były okazją nie tylko do dobrej zabawy ale także integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Potwierdzeniem tych słów są zdjęcia.

Zapraszamy do oglądania!

Zrealizowane w ramach programu