Seminarium szkoleniowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Szóstego października odbyło się seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem oraz Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich bibliotek publicznych funkcjonujących na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Przybyli też przedstawiciele Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Adam Buciński oraz Marta Łuniewska – pracownik Referatu Organizacyjnego ds. oświaty i kultury. Książnicę Podlaską w Białymstoku reprezentowała Joanna Trusiuk – kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego ze współpracownikami: Grzegorzem Zysem, Pauliną Miłkowską, Dorotą Szubzdą, Michałem Krajewskim, oraz Anną Żarską-Kopras – instruktorem Działu Edukacji. Gości seminarium powitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Kamińska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem od 2001 r. wykonuje zadania biblioteki powiatowej na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Powiatu a Zarządem Miasta Wysokie Mazowieckie. W ramach nadzoru merytorycznego i prowadzonego instruktażu przygotowała interesujące spotkanie, na którym poruszono następujące zagadnienia:

• Działalność powiatowa i kulturalno – oświatowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem – Agnieszka Dąbrowska – Dział Pedagogiczny MBP, Dorota Mokrzewska – kierownik MBP;
  • Bibliotekarzu zaprzyjaźniaj się z osobą z autyzmem – Anna Żarska-Kopras – Dział Edukacji Książnicy Podlaskiej;
  • Regionalizm i edukacja regionalna – Paulina Miłkowska – Dział Instrukcyjno-Metodyczny Książnicy Podlaskiej;
  • Gry planszowe w bibliotekach – Grzegorz Zys – Dział Instrukcyjno-Metodyczny Książnicy Podlaskiej.

Seminarium poprowadziła Dorota Mokrzewska – kierownik MBP w Wysokiem Mazowieckiem.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange