Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – luty 2022 r.

Jak nie zgubić dziecka w sieci?
Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie

Zyta Czechowska, Mikołaj Marcela, Warszawa 2021

Wyzwania przed jakimi stają współcześni rodzice są ogromne, zaś nowe technologie i dostęp do sieci to znak rozwoju naszego społeczeństwa, a jednocześnie źródło problemów i uzależnień. Dlatego możliwości rozwoju dziecka warto kontrolować. Dzieci i młodzież zmagający się z wieloma problemami wieku dorastania mają tendencję do zatracania się w wirtualnym świecie. Potrzebują w dorosłych znaleźć wsparcie i empatycznych przewodników. Także szkoła wykorzystująca w coraz większym stopniu e-nauczanie powinna świadomie uczestniczyć w tym procesie wychowawczym.

Jako rodzice stoimy przed wieloma dylematami, musimy ciągle podejmować decyzje rzutujące na codzienność naszych dzieci. A sami także potrzebujemy pomocy, podpowiedzi, czy dobrych rad. „Jak nie zgubić dziecka w sieci?” to pomocna dłoń, której warto się uchwycić; odpowiada na podstawowe pytanie: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci, a jednocześnie zapewnić mu możliwość rozwoju pasji i talentów. To prawdziwe wybawienie, z której dowiesz się, w jaki sposób chronić swoją pociechę

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl

A. Dąbrowska