Narodowe Czytanie za nami..

W minioną niedzielę 11 września czytaliśmy ,,Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza lekturę Narodowego Czytania 2022, największej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.

"Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane "Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

"Wierzę, że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią” - dodał w liście prezydent.

W interpretacji tekstu "Świtezianki”, "Liliji” i ,,Romantyczności” udział wzięli: Katarzyna Michalska, Małgorzata Pruszyńska, Elżbieta Żebrowska, Adam Buciński, Bogusław Doroszkiewicz, Andrzej Kamianowski, Leszek Koliński, Zdzisław Ostrowski.

Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim, którzy z chęcią włączyli się do akcji promującej znajomość polskiej literatury.

Wydarzenie transmitowane było na FB: https://www.facebook.com/mokwysmaz/videos/1767513370251093

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange