UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

SALONIK LITERACKI

Dwudziestego pierwszego listopada Uniwersytet Trzeciego Wieku, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem, zorganizował spotkanie inauguracyjne Saloniku Literackiego. Jego zadaniem jest skupianie ludzi zainteresowanych szeroko pojętą kulturą, a o jej znaczeniu w życiu człowieka mówiła we wstępie prowadząca spotkanie- Krystyna Nadolna.

Bohaterem tego wieczoru był Andrzej Sitarski – mieszkaniec naszego miasta, wieloletni nauczyciel fizyki, autor wydanej niedawno monografii swojej rodzinnej miejscowości Kozarze. Opowiadał nie tylko o tym, jak powstawała książka, ale też przybliżył historię Kozarzy i naszego regionu. Mówił bardzo interesująco, w sposób przystępny i z humorem. Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja „Pogranicze mazowiecko-podlaskie”, przygotowana przez naszego gościa oraz wystawa książek regionalnych ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób, wśród nich: studenci UTW, młodzież szkolna, nauczyciele, bibliotekarze, mieszkańcy miasta i okolic.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange