Wioletta Piasecka gościem biblioteki

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem, dnia 7 grudnia br. w „Wypożyczalni dla dorosłych” odbyły się dwa spotkania z Wiolettą Piasecką, autorką literatury dla dzieci, baśniopisarką, scenarzystką. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki wraz z opiekunami.

Pisarka od samego początku nawiązała bardzo dobry kontakt z dziećmi. Opowiedziała im mądrą i pouczającą historię wielkiego duńskiego bajkopisarza H. Ch. Andersena oraz zaprezentowała krótkie scenki teatrzyku kukiełkowego. Uczniowie nie tylko uważnie słuchali, ale równie czynnie uczestniczyli w zadaniach przygotowanych przez naszego gościa: kabarecie pluszakowym, bajkowych konkursach, konkurencjach dotyczących gimnastyki języka oraz zagadkach piłkarskich pochodzących z książki o tym samym tytule. Dzieci wykazały się niezwykłą wiedzą i aktywnością. Każdy uczestnik w nagrodę otrzymał dobrą wróżbę z przepowiednią na przyszłość co dostarczyło im wiele radości. Na koniec obu spotkań pisarka odpowiadała na pytania i rozdała autografy, a wszyscy chętni mogli zakupić książki z dedykacją.

Zainteresowanych twórczością Wioletty Piaseckiej zapraszamy do „Oddziału dla dzieci”, gdzie znajdują się najpiękniejsze bajki autorki.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange