UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

WANDA LEONOWICZ GOŚCIEM SALONIKU LITERACKIEGO

W styczniowe popołudnie (16.01.2017r.) odbyło się trzecie spotkanie Saloniku Literackiego, działającego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Jego gościem była p. Wanda Leonowicz – aktywna działaczka Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, Związku Sybiraków, a także współorganizatorka Białostockich Dni Kultury Kresowej – popularnych „Kaziuków”.

Pani Wanda zapoznała licznie przybyłych studentów UTW z postacią Bohdana Łukaszewicza – Sybiraka, muzyka Filharmonii Białostockiej, byłego członka Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zebrani mogli obejrzeć książkę „Pieśń mojego życia” o tym uznanym w kręgach muzycznych oboiście.

W kolejnej części spotkania zaprezentowała publikację „Żywot jak słońce” o ks. Józefie Obrembskim pochodzącym z naszych okolic, a pracującym przez wiele lat w Mejszagole.  Poinformowała również, że na Litwie zrealizowano film na temat tej wybitnej postaci, który będzie prezentowany podczas tegorocznych Dni Kultury Kresowej w Białymstoku.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange