Agnieszka Osiecka - wspomnienie

W związku z przypadającą w marcu 20. rocznicą śmierci Agnieszki Osieckiej, w ramach Saloniku Literackiego, działającego we współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, dn. 20 marca br. odbyło się spotkanie, poświęcone wspomnieniom o poetce.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała teledysk pochodzący z Kabaretu Olgi Lipińskiej  w wykonaniu Maryli Rodowicz pt. „Wariatka tańczy” oraz prezentację dotyczącą życia bohaterki wieczoru. Następnie studentki UTW odczytały kilka wierszy A. Osieckiej, znajdujących się w tomiku poezji pt. „Sentymenty”.

Wielki aplauz wśród zebranych wywołał występ Bogusława Doroszkiewicza – lokalnego twórcy poezji, nauczyciela i organisty oraz Damiana Kalinowskiego – wokalisty zespołu Renoma, pracownika MOK. Panowie wykonali znane i lubiane piosenki z tekstami Osieckiej m. in. „Uciekaj moje serce”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Nie spoczniemy” oraz „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”. Szlagiery porwały publiczność do wspólnego śpiewu, oklaskom nie było końca, wykonawcy poproszeni zostali o bis.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange