UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

W KRĘGU POETYKI I REGIONU

W Saloniku Literackim, działającym przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Miejską Biblioteką Publiczną, dn. 10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie. Gościem była p. Celina Mioduszewska – lokalna poetka, autorka 4 tomików wierszy, nauczycielka języka polskiego w Centrum Kształcenia  Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

"O analizie i interpretacji wiersza słów kilka, czyli w kręgu poetyki” - tak zatytułowana była prezentacja przygotowana przez poetkę, a zarazem pierwsza część spotkania. Pani Celina Mioduszewska zaznaczyła, że aby określić wartość wiersza, należy znać podstawowe zasady jego interpretacji. Następnie na przykładzie kilku swoich utworów wyjaśniła zebranym jak krok po kroku analizować wiersz i na co zwrócić szczególną uwagę.

Druga część spotkania dotyczyła regionalizmu. Poetka przedstawiła słuchaczom swój najnowszy tomik „Paciorki codzienności”, którego kompozycja opiera się na budowie różańca. Zawarte w zbiorze wiersze przenoszą nas w minioną epokę i nawiązują do lat dzieciństwa autorki. Zaprezentowała również nowe, jeszcze niewydane, wiersze dotyczące Wysokiego Mazowieckiego.

Na pamiątkę spotkania, p. Celina Mioduszewska otrzymała statuetkę Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange