DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Biblioteka

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – maj 2017 r.
Ja patriota. Psychologia patriotyzmu
Jolanta Szczurkowska, Warszawa 2016

Tematem przewodnim publikacji jest patriotyzm jednostki. Przedstawiony model postaw narodowych wyjaśnia dlaczego patriotyzm ma tak wiele wspólnego z nacjonalizmem i jakie są związki patriotyzmu z postawami narodowo-regionalnymi, unijnymi czy europejskimi. Autorka pragnie, aby książka ta pomogła w rozwijaniu osobistego patriotyzmu, inspirowała i  zainicjowała badania dojrzałej postawy patriotycznej.

Ta pozycja wydawnicza jest nie tylko szerokim przeglądem teorii, poglądów i badań dotyczących postaw wobec ojczyzny, ale również propozycją nowego spojrzenia na patriotyzm jako postawę jednostki, która podlega rozwojowi. Rozpoczyna się od zagadnień ogólnych dotyczących patriotyzmu (teoretyczny status, jego pedagogiczna i socjologiczna specyfika). Następnie poruszane są kwestie zasadnicze odnoszące się do jednostkowego patriotyzmu, a więc zagadnienia tożsamości narodowej, polskości, związku patriotyzmu w różnych kontekstach społecznych, patriotyzmu w Unii Europejskiej. Publikację kończą sugestie psychologów odnoszące się do kształtowania patriotyzmu w szerszym zakresie – budowania kultury pokoju. 

Opracowanie jest adresowane do wszystkich, którzy zainteresowani są problematyką społeczno-polityczną, do odbiorców zajmujących się tematyką narodowościową, a także do studentów m.in.: psychologii, socjologii, pedagogiki czy politologii.

Źródło: www.ksiegarnia.difin.pl

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com