UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

BIBLIOTEKA? OCZYWIŚCIE! XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem uczestniczyła w XIV edycji ogólnopolskiej akcji - Tydzień Bibliotek organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Biblioteka? Oczywiście!”. Oznacza to, że w bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale również uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, poszerzyć swoją wiedzę, miło  spędzić czas oraz spotkać się z przyjaciółmi.

W ramach Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy ofertę dla różnych grup wiekowych. 11 maja w „Czytelni książki i prasy” odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży - „Gry planszowe w bibliotece”. „Planszówki” są świetną odskocznią od komputera i telewizji. Uczą zdrowej rywalizacji, pracy w grupie, wspomagają logiczne myślenie, pamięć i wyobraźnię. Uczestnicy zmagali się m.in. w grach „Słowostwory”, „Spuzzle”, „5 sekund”. Niektórzy przyszli ze swoimi grami, inni przyprowadzili znajomych. Było dużo śmiechu i zabawy!

Dla dorosłych, 15 maja, odbyło się spotkanie „Saloniku Literackiego” działającego w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku pt. „Czytanie – rozwój mózgu, zdrowie, inteligencja, mądrość”

Przez cały tydzień dłużnicy mogli oddawać przetrzymane książki bez ponoszenia żadnych konsekwencji!

Podczas Tygodnia Bibliotek odbyło się podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika 2016 roku”, zaś wręczenie dyplomów i nagród nastąpi dn. 27 maja podczas „Dnia Dziecka i Rodziny z biblioteką”.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange