DESIGNED BY joomla2you

 UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Biblioteka

Narodowe Czytanie w naszym mieście

Ach, ta chata rozśpiewana,
ta roztańczona gromada

W sobotę 2 września 2017  r. odbyła się VI edycja Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczpospolitej Polskiej. Już po raz drugi organizatorami akcji w Wysokiem Mazowieckiem byli Burmistrz Miasta i Miejska Biblioteka Publiczna. Tym razem (po utworach A. Mickiewicza, A. Fredry, H. Sienkiewicza i B. Prusa) czytaliśmy Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Punktualnie o godzinie 1600 pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Sałęga powitała przybyłych ciepłym słowem, mimo że aura za oknem wymusiła przeniesienie imprezy planowanej na placu przed MOK do Wypożyczalni dla Dorosłych. Na przekór ponurej pogodzie utwór inspirowany prawdziwym weselem, w którym ponad 100 lat temu uczestniczył autor, został przedstawiony w dwóch radosnych odsłonach. Pierwszej dokonali aktorzy młodzieżowego Teatru „Kaprys”, którzy zaprezentowali niezwykle ciekawą etiudę, która w zadziwiająco spójny sposób połączyła młodopolski obraz Polski i Polaków ze współczesnym stylem życia. Następnie zaprezentowali się mieszkańcy naszego miasta: radni Rady Miasta, nauczyciele, bibliotekarze, twórcy lokalni, seniorzy i uczniowie, którzy z podziałem na role interpretowali bohatera tegorocznej edycji.

Jak na wesele przystało, humory dopisywały wszystkim – i czytającym, i słuchającym. Po zakończeniu interpretacji wysokomazowieccy aktorzy otrzymali weselnego gościńca ufundowanego przez księgarnię „BookBook”, a chętne osoby mogły otrzymać pamiątkowy stempel Prezydenta RP na własnym egzemplarzu Wesela.

Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tej wspaniałej akcji promującej czytelnictwo.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com