UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

SALONIK LITERACKI wystartował w nowym roku akademickim

Bajki nie tylko dla dzieci – pod takim intrygującym tytułem Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zorganizowała pierwsze w roku akademickim 2017/2018 spotkanie Saloniku Literackiego, które odbyło się 23 października. Gościem specjalnym była Anna Czartoszewska, laureatka konkursu literackiego „Bajka z przesłaniem”.

Wydawać by się mogło, że bajka jest gatunkiem literackim skierowanym do dzieci, ale licznie przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekonali się, iż niekoniecznie. Bohaterka spotkania w kilku słowach opowiedziała o swojej twórczości oraz wyjaśniła, jaki jest powód pisania bajek dla dorosłych. Ale czy coś stoi na przeszkodzie czytania utworów skierowanych do najmłodszych przez trochę starszych? Autorka udowodniła, że nie i zaprezentowała kilka własnych historyjek, które z całą pewnością otwierają oczy na pewne oczywiste sprawy osobom w każdym wieku.

Po zakończeniu wystąpienia pani prezes UTW, Marianna Kaczanowicz, wręczyła prelegentce pamiątkową statuetkę. To spotkanie Saloniku z całą pewnością można zaliczyć do udanych – wszyscy wyszli z niego z uśmiechem na ustach.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange