UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – listopad 2017 r.

Zgodne rodzeństwo: jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi

Natalia Minge, Krzysztof Minge, Warszawa  2015

Książka jest skierowana do rodziców, którzy planują lub mają już co najmniej dwoje dzieci. Podejmuje różne zagadnienia z jakimi borykają się rodzice, wychowując swoje pociechy.

Rodzice często czują się oceniani za to, jak zachowują się ich latorośle, zaś bycie rodzicem to zadanie niełatwe, a wychowywanie kilkorga dzieci jest po prostu trudne. Rodzic nie ze wszystkim musi sobie radzić. Książka ta nie daje gotowych odpowiedzi, gdyż każde dziecko jest inne i każda rodzina różni się od pozostałych. Autorzy przekonują, że można rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Dowiemy się z niej jak przejść przez różne etapy wychowywania potomstwa, w jaki sposób wyciszyć kłótnie i bójki pomiędzy rodzeństwem, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa, a jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji.

Ten poradnik ma wspierać rodziców w samodzielnym podejmowaniu mądrych decyzji, które będą dobre zarówno dla nich, jak i dla ich dzieci, pomoże zrozumieć, dlaczego dzieci postępują tak, a nie inaczej.

Źródło: www.samosedno.com.pl, www.empik.com

Zrealizowane w ramach programu