UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

„Moje miasto dawniej i dziś” oczami dzieci

W poniedziałkowe popołudnie, 20 listopada, w Kawiarni MOK na Saloniku Literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się słuchacze UTW oraz mieszkańcy miasta i okolic, aby wysłuchać prac laureatów konkursu „Moje miasto dawniej i dziś” zorganizowanego z okazji Dnia Kultury Chrześcijańskiej oraz 525-lecia nadania praw miejskich miastu Wysokie Mazowieckie.

Obecni słuchacze zapoznali się z literackimi próbami Igi Kućmierowskiej i Łucji Lubowickiej, które odczytały je osobiście oraz Luizy Lubowickiej (zaprezentowana przez jej siostrę – Łucję), Wiktorii Pietrzykowskiej, Asterii Żochowskiej, Piotra Idźkowskiego i Antoniny Knieć, które zostały przeczytane przez p. Dorotę Mokrzewską i słuchaczki UTW.

Wszyscy uczestnicy konkursu ujęli miasto w innej perspektywie, użyli innych środków artystycznego wyrazu oraz skupili się na różnych momentach historycznych. Każdy utwór wzbudził szczere zainteresowanie i podziw oraz został nagrodzony gromkimi brawami. Po prezentacji wyróżnionych prac bohaterki podzieliły się z publicznością informacjami na temat motywacji i inspiracji, dzięki którym piszą. Na koniec panie Regina Matusiewicz i prezes UTW Marianna Kaczanowicz wręczyły im ręcznie wykonane upominki.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange