UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem Miejskiego Ośrodka Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do zwracania i wypożyczania książek
w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl
telefon: 508 095 193

Dział Pedagogiczny poleca... książkę miesiąca

Książka miesiąca – styczeń 2018 r.
Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie
Kelly McGonigal, Gliwice 2016

Każdy z nas wie, że stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikamy go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robimy? Okazuje się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija. Pomaga za to skutecznie się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Stres to objaw mobilizacji, woli i mocy. Zróbmy z niego swojego sprzymierzeńca, a wesprze nas w drodze do osobistego szczęścia oraz uczyni nasz świat lepszym i piękniejszym.

Czy wiesz, czym jest stres i jak go wykorzystywać? Jak bardzo jest ważny i jak może być pożyteczny, jeśli podejdziemy do niego z głową? Ta książka odpowie na te pytania. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowym koncepcjom mechanizmów jego działania. Dzięki lekturze stopniowo zaakceptujemy stres i nauczymy się go wykorzystywać do osiągania kolejnych celów. Poznamy naturę stresu, a dzięki ćwiczeniom, które przekują poznane koncepcje w praktykę, będziemy wiedzieli jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Źródło: www.gandalf.com.pl, www.sensus.pl

Zrealizowane w ramach programu