Niepodległość jest kobietą - czyli Dzień Kobiet 2018

Siódmego marca br. Miejska Biblioteka Publiczna kolejny raz zorganizowała wydarzenie kulturalne skierowane specjalnie do pań. Tym razem, w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, hasło przewodnie brzmiało „Niepodległość jest kobietą”.

Jako pierwszy wystąpił Mirosław Kowalczyk – aktor teatralny i filmowy. Zaprezentował dowcipy, skecze i piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego. Były to teksty przedwojennych kabaretów, m.in. „Zielony balonik” czy „Czarny kot”, a także znakomitych poetów (np. Tadeusza Boya-Żeleńskiego). Ta część występów przypadła do gustu uczestniczkom i uczestnikom (przybyło kilku panów) tym bardziej, że piosenki mogli śpiewać razem z wykonawcą.

Drugim punktem programu był wykład pt. „Perfumy – instrukcja obsługi, jak dobrać perfumy, żeby osiągnąć zamierzone cele”. Jednak zanim Stanisław Krajski, mistrz etykiety, rozpoczął prelekcję, razem z panem Kowalczykiem wręczyli obecnym paniom tulipany wykonane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na twarzach obdarowanych było widać, że kwiaty wzbudziły duże uznanie. Pan Krajski w swoim wystąpieniu poruszył kilka bardzo interesujących kwestii dotyczących wyboru odpowiednich perfum. Wskazał, w jaki sposób wybrać najlepszy zapach dla siebie, na co uważać przy jego używaniu, czy i jak należy go przechowywać, żeby jak najdłużej cieszył zmysł powonienia.

Chociaż to był ostatni punkt planu w wypożyczalni, to nie był koniec świętowania. Pracownia Orange przygotowała słodki poczęstunek, który pozwolił na zregenerowanie sił oraz wymienienie uwag na temat obchodów.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange