DESIGNED BY joomla2you

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Biblioteka

Niepodległość jest kobietą - czyli Dzień Kobiet 2018

Siódmego marca br. Miejska Biblioteka Publiczna kolejny raz zorganizowała wydarzenie kulturalne skierowane specjalnie do pań. Tym razem, w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, hasło przewodnie brzmiało „Niepodległość jest kobietą”.

 

 

Jako pierwszy wystąpił Mirosław Kowalczyk – aktor teatralny i filmowy. Zaprezentował dowcipy, skecze i piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego. Były to teksty przedwojennych kabaretów, m.in. „Zielony balonik” czy „Czarny kot”, a także znakomitych poetów (np. Tadeusza Boya-Żeleńskiego). Ta część występów przypadła do gustu uczestniczkom i uczestnikom (przybyło kilku panów) tym bardziej, że piosenki mogli śpiewać razem z wykonawcą.

Drugim punktem programu był wykład pt. „Perfumy – instrukcja obsługi, jak dobrać perfumy, żeby osiągnąć zamierzone cele”. Jednak zanim Stanisław Krajski, mistrz etykiety, rozpoczął prelekcję, razem z panem Kowalczykiem wręczyli obecnym paniom tulipany wykonane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na twarzach obdarowanych było widać, że kwiaty wzbudziły duże uznanie. Pan Krajski w swoim wystąpieniu poruszył kilka bardzo interesujących kwestii dotyczących wyboru odpowiednich perfum. Wskazał, w jaki sposób wybrać najlepszy zapach dla siebie, na co uważać przy jego używaniu, czy i jak należy go przechowywać, żeby jak najdłużej cieszył zmysł powonienia.

Chociaż to był ostatni punkt planu w wypożyczalni, to nie był koniec świętowania. Pracownia Orange przygotowała słodki poczęstunek, który pozwolił na zregenerowanie sił oraz wymienienie uwag na temat obchodów.

Zrealizowane w ramach programu
Pracownie Orange

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com